czwartek, 4 grudnia 2014

Świąteczne dekoracje - decoupage na świecy - TutorialŚwiece to jedne z nieodłącznych dekoracji świątecznych. Wraz z ubranym drzewkiem tworzą wyjątkowy, świąteczny klimat. Sklepy oferują mnóstwo rodzajów i wzorów świec, jednak możemy samodzielnie wykonać równie piękną we własnym domu. Z pomocą przychodzi nam technika decoupage  - czyli oklejanie przedmiotów. Nie jest to wcale takie trudne, zwłaszcza w przypadku świec. Czy kupiliście już wszystkie prezenty? Jeśli wciąż nie macie jeszcze wszystkiego, może warto pokusić się o wykonanie prezentu własnoręcznie (co jest bardzo przyjemne i dzięki czemu nie musimy biegać po obleganych w tym czasie sklepach). Taka świeczka może być jeszcze miłym dopełnieniem prezentu, no i oczywiście przepiękną dekoracją stołu. Poniżej instrukcja krok po kroku jak wykonać takie cudo.

Decoupage na świecy


Potrzebujemy: świecę w jasnym kolorze (może być zapachowa), papierową serwetkę ze wzorem, który chcielibyśmy nałożyć na świecę, metalową łyżeczkę lub nożyk, świecę do podgrzewania (może być tea light), nożyczki.

1. Wycinamy wzory z papierowej serwetki, po czym rozdzielamy warstwy, zostawiając tylko jedną - tą ze wzorem.
2. Nagrzewamy nad świeczką do podgrzewania łyżkę (od strony z wgłębieniem) lub nożyk.
3. Pocieramy nagrzaną łyżką lub nożykiem te miejsca na świecy, na których chcemy umieścić wzory. Trzeba robić to tą stroną sztućca, od której nie była podgrzewana, aby uniknąć ewentualnych zabrudzeń. Pocieramy delikatnie.
4. Pod wpływem ciepła wierzch świecy powinien się lekko roztapiać. Należy pocierać delikatnie, aby nie robić zbyt głębokich wyżłobień.
5. Przykładany wycięte aplikacje do nadtopionego wosku na świecy, po chwili wosk stężeje i jednocześnie przyklei wzór.To naprawdę nie jest skomplikowane i bez problemu wykonacie taką świecę sami. :)

Świeca zdobiona laskami cynamonu

Inny wariant to dekorowanie laskami cynamonu. Postępujemy identycznie jak powyżej, z tym, że zamiast serwetki, przyklejamy cynamon. Na koniec obwiązujemy świecę wstążką lub naturalnym jutowym sznurkiem. Możemy też dodać dekory według własnego uznania.Efekt końcowy prezentuje się tak:


P.S. Syp Śniegu, syp!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz