poniedziałek, 7 stycznia 2013

Peeling czekoladowy - przepisSłodki aromat czekolady natychmiast ociepla i poprawia nastrój. Kakao - jeden z głównych składników czekolady doskonale nadaje się do produkcji domowego peelingu czekoladowego. Taki peeling nie tylko relaksuje i odpręża, ale wygładza i odżywia skórę dostarczając jej cennych składników odżywczych oraz poprawia jej ukrwienie i koloryt. Warto więc poświęcić kilka chwil  i przygotować taki peeling samodzielnie, oto przepis:

Co potrzebujemy:
brązowy cukier, kakao, oliwa z oliwek, miód, jogurt naturalny

Przygotowanie:
Do niewielkiej ceramicznej miseczki wlewamy 3 łyżki oliwy z oliwek i 1 łyżkę miodu. Mieszamy. Dodajemy 6 łyżek brązowego cukru i 2 łyżki kakaa. Mieszamy wszystkie składniki. peeling powinien mieć konsystencję gęstej ziarnistej pasty, jeśli jest za rzadki, możemy dodać jeszcze cukru, jeżeli za gęsty - odrobinę jogurtu naturalnego.

Po tak smakowitym peelingu możemy posmarować ciało masłem czekoladowym lub kakaowym.

1. The Body Shop - kakaowe masło do ciała, 2.Farmona - masło do ciała ciemna czekolada i pistacje, 3. Flos Lek - masło do ciała, wanilia i czekolada

Teraz pozostaje tylko relaks,w którym pomóc nam może świeca o zapachu czekoladek, np Yankee Candle - chocolate truffle.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz