poniedziałek, 4 listopada 2013

Moda skandynawska

Moda skandynawska jest niezwykle inspirująca. Ze względu na panujący klimat, Skandynawowie to specjaliści od tworzenia ciepłego i przytulnego looku. Może się to okazać całkiem pomocne przy obecnych temperaturach. Warto więc podglądać skandynawską modę i czerpać z niej pomysły na stylizacje na jesienne zawieje i szarugi. Dominującymi stylami w modzie skandynawskiej jest minimalizm, retro, a także maksymalizm w przeróżnych formach, o czym można się przekonać przeglądając http://www.hel-looks.com/. Możemy tam podziwiać modę z ulic stolicy Finlandii - Helsinek. Polecam tam zaglądać, ponieważ przeglądanie zdjęć jest bardzo przyjemne i nierzadko inspirujące, poza tym strona jest dość często aktualizowana. Poniżej kilka inspiracji w formie zdjęć i skandynawski styl w wydaniu retro.Pisząc o modzie skandynawskiej nie można zapomnieć o nordyckich wzorach obecnych wszędzie: od grubych swetrów, przez szaliki i rękawiczki, na dodatkach i rajstopach kończąc. Sama posiadam taki sweter, szal i rękawiczki. Ostatnio w oko wpadły mi również te:


Z tamtych stron przywędrowała do nas także moda na motywy z leśnymi zwierzętami: wszelkie sowy, sarny, zające, lisy i jelenie.


2 komentarze:

  1. Super pomysły! Ciekawe ubrania proponuje też duńska firma Anerkjendt dostępna w Skove Shop na allegro...bluzy, koszule i kurtki, solidnie wykonane i niepowtarzalne, warto tam zajrzeć:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Natknęłam się na modę skandynawską niedawno, czytając ten art http://www.phama.co/scandistyle/ na blogu. Warto śledzić ten nurt wpisujący się w bycie eco friendly i potwierdzający to, że less is more. Ja to kupuję ;)

    OdpowiedzUsuń