sobota, 1 października 2011

Kosmiczne paznokcie - jak zrobić / cosmic nails - TUTORIALKosmiczny wzór z ubrań przeniósł się także na paznokcie. Poniżej postaram się opisać krok po kroku czynności, które należy wykonać by otrzymać taki efekt.

Będziemy potrzebować kilku lakierów do paznokci, mocnej ligniny bądź gąbeczki.

Dobór lakierów jest według uznania, to od nas zależy jak będzie wyglądał nasz wszechświat. Na pewno jednak musi się wśród nich znaleźć ciemny lakier podkładowy (najlepiej czarny), matujący top coat i nawierzchniowy glitter. Reszta lakierów w spójnej kolorystyce (ja wybrałam fiolety), najlepiej gdy są lekko perłowe. Przydatny może się okazać taki zestaw:


A oto instrukcja:

  1. Malujemy dokładnie paznokcie ciemnym lakierem bazowym (np. czarnym). Czekamy aż wyschnie.
  2. Nakładamy warstwę matującego lakieru i czekamy aż wyschnie.
  3. Gdy baza dla naszego kosmosu jest gotowa, przystępujemy do zdobień - Na gąbeczkę nakładamy odrobinę  jaśniejszego niż czarny lakier lakieru i stemplujemy paznokieć, nie należy tego robić miejsce przy miejscu, ale dosyć chaotycznie. Następnie Nakładamy na inną czystą gąbeczkę lakier jaśniejszy i stemplujemy ku górze. I tak aż wykorzystamy wszystkie lakiery, które chcieliśmy. Czekamy aż paznokcie wyschną.
  4. Gdy płytka paznokcia mieni się już niczym benzyna,czas dodać gwiazdy. Sięgamy po glitter (najlepiej o różnych wielkościach drobin) i nakładamy warstwę.
  5. Całość możemy jeszcze utrwalić zabezpieczającym top coatem.
To tyle, mam nadzieję, że moja instrukcja wydaje się jasna i zrozumiała. Wbrew pozorom otrzymanie zadowalającego efektu nie jest takie trudne, a ćwiczenia uczynią z nas mistrza. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz